Cichość i pokora! 29.04.2013

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.” – te Słowa możemy przeczytać w dzisiejszej Aklamacji przed Ewangelią. Królestwo Boże jest miejscem ogólnodostępnym. Nie jest ono dla „lepszych” czy „gorszych”. Zresztą te dwa pojęcia są względne. Dla Jezusa nie ma podziału. Kocha każdego i na każdego patrzy tak samo.

Mówi nam dziś: „Przyjdźcie do Mnie WSZYSCY, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. A kto z nas nie ma jakichkolwiek zmartwień, mniejszych lub większych?
Jezus KAŻEGO z nas dziś zaprasza do siebie, abyśmy przyszli do Niego.
Zaprasza nas też do tego, abyśmy wzięli na siebie ciężary dnia codziennego i Jemu je ofiarowali. Abyśmy uczyli się od Niego bycia zawsze cichymi i pokornymi.
On sam nigdy nie wywyższał się, chociaż – jako człowiek – był na równi z Bogiem.
Zawsze cichy, pokorny, słuchający Ojca. Jako pokorny Baranek poszedł na Golgotę i wziął na siebie ofiarę za nasze grzechy. Czym jest nasz krzyż w porównaniu z Jego krzyżem?
On już zmarł na moim i Twoim krzyżu. Pokrzepienie płynie od Niego – i z tego miejsca. Z miejsca, na którym objawiła się chwała Jego Krzyża i Twojego Krzyża – przez Niego.
Oddaj Mu więc swój krzyż i nieś go jako Jego dar dla Ciebie.
Ucz się bycia cichym i pokornym – jak On, a znajdziesz ukojenie dla Twojej duszy.
Z Nim każdy krzyż i każde brzemię jest lekkie, a każde jarzmo jest słodkie.

Wołam dziś za psalmistą: „Błogosław, duszo moja, Pana,
i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana,
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.”

Za krzyż, za brzemię, za jarzmo. Za Jego ciche i pokorne serce, do którego zawsze mogę przyjść i się uciec, kiedy będzie mi źle. Bo wiem, że On mnie zawsze pocieszy!
Błogosław duszo moja Pana!

Informacje o Kuba

(jeszcze) młody, troszkę myślący, mający własne zdanie i własne spojrzenie, którym chce się tutaj dzielić. Muzyk. Zdecydowanie dużo gadający. I ciągle poszukujący czegoś nowego. Ciekawy świata, ludzi. :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii codziennik.. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *